Dla kogo jest hiperbaria tlenowa ?

Dla kogo jest hiperbaria tlenowa ?

shutterstock 131719925cor

Panie -kosmetyka wewnętrzna

Terapia hiperbaryczna powinna być stałym zabiegiem dla Pań dbających o siebie. Lepsze dotlenienie organizmu to znakomita kosmetyka od wewnątrz. Terapia hiperbaryczna znacząco opóźnia procesy starzenia. Powoduje, że skóra staje się zdrowsza, nie widać zmęczenia i nie tworzą się zmarszczki. Od wielu lat z terapii hiperbarycznej na świecie korzystają aktorki, modelki i piosenkarki.

 Aktywni przedsiębiorcy

Ludzie biznesu, pracujący często w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, palący dodatkowo papishutterstock 52541278 corerosy, poddani działaniu stresu, najszybciej ulegają ogólnemu zmęczeniu i wyczerpaniu, co prowadzi do rozwoju licznych chorób przewlekłych. Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Mainz wynika, że 80% amerykańskich biznesmenów nie dożywa sześćdziesiątki?    “Aktywni ludzie potrzebują tlenu więcej, niż może im dostarczyć oddech” – mówi prof. dr Klaus Jung z Uniwersytetu w Mainz. Niedoboru tlenu w organizmie nie da się łatwo uzupełnić, bo oddychamy byle jak i byle czym. Dlatego też rachunek jest prosty: im mniej tlenu dostarczamy komórkom, tym częściej zapadamy na infekcje, schorzenia przewlekłe, depresję. Hiperbaria tlenowa dostarczając zwiększoną ilość tlenu do tkanek i narządów, poprawia krążenie krwi i sprawia, że tlen dociera do tych niedotlenionych miejsc, które od dawna pozostają w uśpieniu. Pobudzając na nowo organizm do pracy, wspomagamy układ odpornościowy i zwiększamy metabolizm komórkowy, dzięki czemu zyskujemy nową energię do życia.

shutterstock 131629634 cor
Studenci

Jak dowodzą badania przeprowadzone na studentach intensywnie uczących się trudnych partii materiału, przebywanie w dotlenionych pomieszczeniach znacząco zwiększa wydolność umysłową człowieka. Pod wpływem tlenu hiperbarycznego szybciej zapamiętujemy fakty, dłużej potrafimy je przechowywać w mózgu i łatwiej je kojarzymy. Lepsze dotlenienie mózgu to lepsza pamięć, koncentracja oraz większa aktywność.

 

 

Dziecishutterstock 116278801 cor

 

 

Terapia hiperbaryczna przeznaczona jest również dla dzieci. Wykazuje zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak: choroby skórne, alergie, autyzm, ADHD oraz we wszelkich chorobach spowodowanych niedotlenieniem.

 

 


shutterstock 87432116 cor

 

 

Osoby dojrzale

Profilaktyczne stosowanie tlenu opóźnia procesy starzenia się, a także przedłuża sprawność umysłową i fizyczną na całe lata. W przypadku typowych dla ludzi starszych problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu krwionośnego czy pokarmowego oraz chorób przewlekłych, terapia hiperbaryczna jest niezastąpionym, bardzo skutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia. Statystyki wskazują, że osoby regularnie korzystające z zabiegów, żyją średnio o około 10 lat dłużej.

 

shutterstock 156761636 cor

 

 Usuwanie skutków spożywania używek

Tlenoterapia to również odtruwanie organizmu po papierosach i alkoholu. Po całonocnej imprezie zakrapianej alkoholem poleca się zabieg w komorze hiperbarycznej, która znacząco zredukuje objawy “dnia poprzedniego” oraz sprawi, że znowu poczujesz się młodo i świeżo.